Blog

W co inwestować w 2022 roku?

 

Nie sztuką jest zdobyć bogactwo, prawdziwym wyczynem jest je pomnażać. I choć łatwo się nie zgodzić w pełni z tym twierdzeniem, to na pewno zarządzanie posiadanym majątkiem nie jest łatwe i często wiąże się z ryzykiem. Dlatego też warto wiedzieć, czy w danym momencie warto inwestować, a jeśli tak, to w co. Na te pytania postanowiliśmy odpowiedzieć w tym tekście.

Inwestowanie w 2022 roku – czy to dobry pomysł?

Czy da się żyć na wysokim poziomie bez stałej pracy? Z całą pewnością tak, wystarczy „tylko” posiadać odpowiednią sumę pieniędzy na koncie, która, rozsądnie inwestowana, będzie zapewniać pewny i wysoki dochód. Niestety jednak zdobycie kapitału o odpowiedniej wielkości nie jest prostą sprawą i udaje się nielicznym. Jednak i mniej zamożni mogą sporo zyskać na inwestowaniu. Co jasne, obracając kwotą kilku, kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych, nie dorobimy się złotych gór, jednak zysk z takich działań może być poważną pozycją w budżecie. Dlatego też jeśli tylko masz wolne środki, to inwestowanie na pewno jest też dla Ciebie!

Co przy tym jednak jasne, należy to też robić mądrze, by jak najwięcej zyskać, albo chociaż nie stracić. Z tego powodu początkującym osobom zaleca się budowanie swojego portfela w oparciu o bezpieczne inwestycje. A co powinni zrobić bardziej doświadczeni gracze? Wbrew pozorom wielu analityków zaleca im na rok 2022 podobne podejście. Wynika to z faktu, że rosnąca inflacja, szalejące ceny gazu, ropy i energii oraz ogólna sytuacja niepewności dodatkowo zwiększa ryzyko w gospodarce. Co jasne, jest to też szansa, by sporo zyskać. Jednak bez rozsądnej dywersyfikacji łatwo można obecnie wylądować w kilka tygodni na solidnym minusie.

Inwestowanie w złoto – czy nadal się opłaca?

W co inwestować w 2022 roku?

Pytania o sens inwestowania w 2022 roku są w zasadzie niecelowe. Trudno bowiem znaleźć jakiekolwiek rozsądne powody, dla których powinno się z tego zrezygnować. Hasłem-kluczem w tym przypadku jest inflacja, która w szybkim tempie zmniejsza wartość gotówki zebranej na koncie. Aby jednak nie stracić jeszcze więcej, koniecznie trzeba zainwestować posiadany kapitał w mądry sposób. I tu też zaczynają się problemy, gdyż każde tego typu działanie jest obarczone ryzykiem. Największe jest ono na pewno w przypadku akcji czy innych papierów wartościowych, wielu surowców i kryptowalut. Dość pewne są z kolei inwestycje w obligacje, antyki czy chociażby metale i kamienie szlachetne. Na najbliższe miesiące szczególnie warto polecić tę drugą grupę, która powinna dość dobrze zabezpieczyć kapitał i zapewnić bezpieczeństwo – bo na szaleństwa może jeszcze przyjść czas!

Dowiedz się, jak inwestować w surowce!

Złoto w 2022 roku – czy jest warte uwagi?

Gdy mówimy o zakupie metali szlachetnych, to na myśl przychodzi nam przede wszystkim złoto inwestycyjne. I nie ma w tym przypadku, gdyż jego popularność w tej roli jest naprawdę spora. Nic też nie wskazuje, by cokolwiek miało się w tej kwestii zmienić. Pytanie, gdzie kupić złoto w najlepszej cenie dalej cieszy się popularnością, a kurs tego metalu idzie w górę. Jest więc on dalej idealną „bezpieczną przystanią” dla osób chcących zabezpieczyć kapitał. Z racji wysokich notowań nieco słabiej wygląda potencjał złota z punktu widzenia zysków. Jednak z drugiej strony dwie dekady temu nikt w ogóle nie śnił, że cena uncji przekroczy 1000 USD. Warto więc wykorzystać ewentualne korekty do dokonania zakupów.

Jak inwestować w złoto w 2022 roku?

Czy złote inwestycje w 2022 roku powinny czymś się różnić, względem lat ubiegłych? Z technicznego punktu widzenia nie ma ku temu podstaw. Nadal dla osób poszukujących pewnej lokaty kapitału zalecane jest złoto fizyczne, z kolei spekulanci mogą też pomyśleć o łatwiejszych do zarządzania funduszach opartych na złocie. W pierwszym przypadku ważne jest też zadbanie o bezpieczeństwo transakcji, czyli w praktyce dokonanie zakupów u profesjonalnego dealera. Więcej na ten temat można dowiedzieć się z tekstu: Jak i gdzie kupować złoto inwestycyjne? Jak już wspominaliśmy, główne różnice polegać mogą na innym rozkładzie akcentów. W 2022 roku znów większą rolę odgrywać powinny działania mające na celu zabezpieczenie kapitału.

W roku 2022 przewidywać można dalsze występowanie, czy nawet narastanie problemów z lat ubiegłych. Inflacja, niepewność, zagrożenia lockdownami czy konfliktami na pewno nie sprzyja inwestycjom o dużym stopniu ryzyka. Dlatego też warto zwrócić się w stronę bezpiecznych przystani – takich jak złoto, które skutecznie zabezpieczą posiadany majątek.

Jak działa skup w Mennicy Skarbowej

 • krok1brown2

  Wypełnij krótki formularz kontaktowy - nasz doradca niezwłocznie oddzwoni do Ciebie.

  Podczas rozmowy zamówimy dla Ciebie bezpłatną przesyłkę kurierską.

 • krok2brown2

  Twoje kosztowności zostaną rzetelnie i szybko wycenione przez naszego specjalistę.

  O wycenie poinformujemy Cię telefonicznie.

 • krok3brown1

  Po akceptacji wyceny wyślemy Ci pieniądze w ciągu 24 godzin na konto bankowe.

  Płacimy najszybciej i najwięcej.

Wypełnij formularz

W celu skontaktowania się z naszymi doradcami prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Skontaktujemy się w ciągu 24h.
Pola oznaczone * są obowiązkowe