Blog

Kiedy najlepiej kupować złoto?

Inwestycje w złoto stają się coraz bardziej popularne. Największym zmartwieniem kupujących jest oczywiście odpowiedź na pytanie - kiedy najlepiej kupić złoto? Od tego bowiem zależy wielkość zysków i opłacalność inwestycji. Jak zarobić najwięcej?

Złoto należy kupować gdy jest tanie i będzie drożeć!

Banalne prawda? Praktyka jest niestety dużo bardziej skomplikowana i wybór najlepszego momentu na zakup złota powinien zostać poprzedzony zdobyciem choć podstawowej wiedzy o rynku złota. Pozwoli ona na poznanie aktualnych kursów i trendów oraz zrozumienie podstawowych mechanizmów rynku złota. Ogólne informacje o inwestycjach w złoto znajdziesz TUTAJ.

Bardzo ważną kwestią jest też to, czy chcemy kupić złoto w celu szybkiego zarobku spekulacyjnego, czy też jako zabezpieczenie kapitału. Odpowiedź na to pytanie będzie wpływała na sensowność naszej decyzji. Jeśli bowiem chcemy jedynie zarobić, to z powodzeniem możemy wykorzystać nawet niewielkie i chwilowe zniżki. Inaczej jest w przypadku inwestycji długoterminowych. Wtedy opłacalne mogą być nawet zakupy po dość wysokich cenach, gdyż w perspektywie kilku czy kilkunastu lat złoto i tak powinno zdrożeć. Z drugiej strony, mimo wieszczenia załamania światowej gospodarki w dalszym ciągu ogólna sytuacja na rynkach jest całkiem niezła. Może więc nie trzeba jeszcze ratować się zakupami złota po jakiejkolwiek cenie i warto trochę poczekać na korzystniejszy moment?

Po czym poznać, czy złoto będzie tanieć, a kiedy zdrożeje?

Dokładne przewidzenie cen złota i zmian trendów jest oczywiście niemożliwe. Jest jednak wiele czynników, które pozwalają na stwierdzenie, co może wydarzyć się w najbliższym czasie. Co ważne, by je poznać nie trzeba wcale zaczytywać się w opasłych księgach (choć oczywiście im więcej wiedzy tym lepiej!). Wystarczy solidna prasówka dotycząca aktualnej sytuacji geopolitycznej i gospodarczej na świecie. Upadają rządy, banki, akcje spadają na łeb na szyję, a światem wstrząsają zamachy terrorystyczne? Jest to znak, że najprawdopodobniej złoto będzie bardzo szybko drożeć. Prognozy gospodarcze są optymistyczne, pojawiają się nowe inwestycje, wypracowano kompromisy pokojowe, wybory wygrywają umiarkowani politycy? Niechybnie kurs złota będzie utrzymywał się na podobnym poziomie, albo nawet zacznie spadać. Co ważne, szczególnie uważnie przyglądać się należy sytuacji w Azji, gdyż Chiny i Indie to najwięksi konsumenci złota jubilerskiego na świecie. Podobnie przydatna może być też znajomość najnowszych odkryć naukowych, jeśli okaże się, że najnowszy pomysł przemysłu komputerowego wymaga użycia dużych ilości złota, to prawdopodobnie jest to ten dzień, gdy warto zainwestować w żółty metal. Więcej informacji o wahaniach cen złota znajdziesz TUTAJ

Czy w tej chwili warto kupować złoto?

Na koniec warto zadać pytanie - czy w tej chwili warto kupować złoto? Odpowiedź nie jest niestety taka oczywista. Rok 2016 był dla złota całkiem niezły, cena w poszczególnych kwartałach systematycznie rosła i od końca czerwca utrzymywała się na poziomie ponad 1300 USD za uncję. Październik przyniósł jednak żółtemu metalowi spadek o prawie 100 USD. Czy jest to zapowiedź dłuższego trendu? Raczej nie, warto bowiem zauważyć, że już na przełomie maja i czerwca 2016 nastąpił krótkotrwały spadek, po którym złoto szybko odrobiło straty. Należy też zwrócić uwagę, że względem początku roku jest ono i tak o około 200 USD droższe.

Jeśli chcesz kupić złoto, to pamiętaj, by nie robić tego w przypadkowych miejscach, ale stawiać na sprawdzonych sprzedawców

Czy więc kupować w tej chwili złoto? Oczywiście można, cena bowiem nieco spadła względem poprzednich miesięcy. Na pewno jednak nie mamy do czynienia z jakimś złotym okresem dla inwestorów. Chwilowy spadek raczej powinni wykorzystać spekulanci, niż osoby zainteresowane długoterminowymi inwestycjami. O ile bowiem globalnie cena złota powinna rosnąć, to na pewno zdarzy mu się też niejedna większa obniżka cen. O aktualnej sytuacji na rynku złota poczytasz na naszym blogu.

Jak działa skup w Mennicy Skarbowej

 • krok1brown2

  Wypełnij krótki formularz kontaktowy - nasz doradca niezwłocznie oddzwoni do Ciebie.

  Podczas rozmowy zamówimy dla Ciebie bezpłatną przesyłkę kurierską.

 • krok2brown2

  Twoje kosztowności zostaną rzetelnie i szybko wycenione przez naszego specjalistę.

  O wycenie poinformujemy Cię telefonicznie.

 • krok3brown1

  Po akceptacji wyceny wyślemy Ci pieniądze w ciągu 24 godzin na konto bankowe.

  Płacimy najszybciej i najwięcej.

Wypełnij formularz

W celu skontaktowania się z naszymi doradcami prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Skontaktujemy się w ciągu 24h.
Pola oznaczone * są obowiązkowe