Blog

Gdzie lepiej sprzedać złoto – w lombardzie czy u jubilera?

Stoisz przed koniecznością sprzedaży złota? Nie wiesz, gdzie sprzedać złoto, aby było to najbardziej opłacalne? W lombardzie, a może u jubilera? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie i pokazać jak wybrać najlepsze miejsce do sprzedaży złota.

Cena złota za gram – czy zależy od tego, gdzie sprzedajemy złoto?

Zastanawiasz się gdzie lepiej sprzedać złoto w lombardzie czy u jubilera? A może skorzystać z wyspecjalizowanego skupu złota? Cena złota za gram zależy od całego szeregu czynników. Do najważniejszych należą oczywiście aktualny kurs złota na światowych rynkach oraz próba złota, które chcemy sprzedać. Do tego dochodzą dodatkowe elementy, które mogą wpływać na to, ile kosztuje gram złota. Jednym z takich czynników będzie oczywiście miejsce, w którym sprzedajemy kruszec. Sprawdźmy więc, gdzie sprzedaż złota będzie najbardziej opłacalna: w lombardzie, u jubilera czy w skupie złota?

Lombard – sprzedaż złota

Lombard to dla wielu osób, które chcą sprzedać złoto, pierwszy przystanek. Czy jednak sprzedaż złota w lombardzie jest opłacalna? Na korzyść tego rodzaju punktów działa ich łatwa dostępność i duża liczba. Lombard z łatwością znajdziemy nie tylko w Warszawie, Łodzi czy Gdańsku, ale również w tysiącach małych miejscowości. Częścią działalności prawie każdego lombardu jest też skup złota. W lombardzie możemy sprzedać złoto w każdej postaci. Zarówno złoto inwestycyjne jak i biżuterię, złote zegarki itd. Czy jednak kurs złota w lombardzie będzie odpowiadał realnej wartości kruszcu? Niestety nie, najczęściej lombard może zaoferować nam kurs od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent niższy od aktualnego kursu złota. Powodem takiego stanu rzeczy jest rodzaj działalności prowadzonej przez lombardy. Często udzielają one pożyczek pod zastaw złotej biżuterii czy złotych monet. W takiej sytuacji właściciel lombardu musi się liczyć z ryzykiem, że pożyczkobiorca nie odbierze już zastawu. W oferowaną za złoto cenę wliczona jest więc także marża związana z koniecznością późniejszej sprzedaży złota. Wiele osób korzysta jednak z tego rodzaju punktów przede wszystkim ze względu na wygodę i dużą dostępność. Nie każdy zdaje sobie sprawę, z tego że korzystając z wyspecjalizowanego skupu złota możemy przy sprzedaży złota otrzymać dużo lepszy kurs.

Sprzedaż złota u jubilera

Nieco rzadziej niż w lombardach złoto możemy sprzedać również u jubilera. Jednak nie każdy jubiler prowadzi skup złota. Jako że dla wielu z nich jest to jedynie działalność poboczna, kurs złota często będzie zaniżony w stosunku do światowych notowań. Złoto niższej niż 999 próby najczęściej musi zostać poddane rafinacji przed ponownym wykorzystaniem przez jubilera. Proces ten jest kosztowny, co będzie miało wpływ na cenę skupu złota u jubilera. Plusem tego rodzaju punktów jest możliwość fachowego sprawdzenia próby złota, oceny jego jakości, dokładnego zważenia itd.

A może sprzedaż złota online?

Zdecydowanie bardziej opłacalna może być sprzedaż złota w wyspecjalizowanym punkcie – skupie złota. Czym się jednak kierować przy wyborze odpowiedniego skupu złota? Po pierwsze radzimy współpracować tylko z zaufanymi podmiotami. Na korzyść danego skupu złota powinna przemawiać nie tylko cena, ale również inne czynniki. To od jak dawna dana firma istnieje na rynku oraz czy oprócz skupu złota prowadzi również jego sprzedaż. Na korzyść może również przemawiać fakt posiadania przez firmę punktów stacjonarnych. Jeśli szukasz sprawdzonego partnera do handlu, zapraszamy do sprawdzenia, ile aktualnie kosztuje gram złota w naszym skupie. Skup i sprzedaż złota prowadzimy zarówno online jak i za pośrednictwem punktów stacjonarnym w kilkunastu większych miastach Polski. A jeśli wolisz sprzedać złoto bez wychodzenia z domu, oferujemy również szybką i wygodną sprzedaż złota online.

Każdy inwestor szuka jak największego zysku. W związku z tym jeśli planujesz sprzedaż złota inwestycyjnego czy użytkowego warto przeanalizować rynek z rozwagą. Pomoże Ci to znaleźć punkt, który zaoferuje nie tylko najlepszą cenę, ale również całkowite bezpieczeństwo transakcji. 

Jak działa skup w Mennicy Skarbowej

 • krok1brown2

  Wypełnij krótki formularz kontaktowy - nasz doradca niezwłocznie oddzwoni do Ciebie.

  Podczas rozmowy zamówimy dla Ciebie bezpłatną przesyłkę kurierską.

 • krok2brown2

  Twoje kosztowności zostaną rzetelnie i szybko wycenione przez naszego specjalistę.

  O wycenie poinformujemy Cię telefonicznie.

 • krok3brown1

  Po akceptacji wyceny wyślemy Ci pieniądze w ciągu 24 godzin na konto bankowe.

  Płacimy najszybciej i najwięcej.

Wypełnij formularz

W celu skontaktowania się z naszymi doradcami prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Skontaktujemy się w ciągu 24h.
Pola oznaczone * są obowiązkowe