Blog

Jak z zyskiem sprzedać złoto użytkowe?

W wielu gospodarstwach domowych znajdzie się niepotrzebne złoto użytkowe. Stare medale, odznaczenia, zegarki, biżuterię, rzadziej monety można z zyskiem sprzedać, zasilając niekiedy zaskakująco wysoką kwotą domowy budżet. Podpowiadamy, jak to zrobić, by nie stracić.

Najprościej, najbezpieczniej i najszybciej jest sprzedać niepotrzebne złoto w profesjonalnych skupach metali szlachetnych.  Tam na pewno dostaniemy odpowiednia cenę – opierającą się o wiarygodną wycenę. Wycena poszczególnych precjozów opiera się na zawartości czystego złota. Wartość artystyczna, kolekcjonerska, czy pewien ładunek emocji, którzy wiąże się z posiadanym przedmiotem dla większości kupujących z reguły nie ma znaczenia.

„Nasz punkt skupu złota użytkowego prowadzi skup takich przedmiotów jak: biżuteria, medale, odznaczenia, zegarki złota i pozłacane, odpady poprodukcyjne, złom i inne przedmioty o próbie co najmniej 333. Nasza wycena uwzględnia też walory artystyczne niezniszczonej biżuterii. Jesteśmy atrakcyjni, bo płacimy najszybciej i najwięcej” – mówi Marcin Wiśniewski (skup-złota.pl) – nasz ekspert w zakresie wyceniania złota.

Co ciekawe, złoto można sprzedać przez Internet – bez wychodzenia z domu. Posiadane złote przedmioty można zanieść też do stacjonarnego punktu skupu złota, ale korzystanie z portali internetowych jest dużo wygodniejsze.

Jak działa taki internetowy skup złota?

Na przykład na stronie  skup-złota.pl wystarczy wypełnić formularz kontaktowy, po którym ma miejsce kontakt z konsultantem. Po rozmowie zamawiany jest kurier, by odebrać złoto przeznaczone do sprzedaży. Specjaliści portalu dokonują wyceny, a po zaakceptowaniu propozycji ceny, co ma miejsce podczas rozmowy telefonicznej, transakcja jest realizowana. Pieniądze trafiają na konto sprzedającego bardzo szybko, bo zaledwie w ciągu 24 godzin. Taka droga to prosty i bezpieczny sposób sprzedaży złota użytkowego (http://skup.zlota.pl/zloto-uzytkowe) w korzystnej cenie.

Blisko nie zawsze znaczy najlepiej

Najmniej korzystne warunki sprzedaży złota użytkowego oferują lombardy, kantory, czy punkty jubilerskie, choć ich plusem jest dostępność, godziny otwarcia i pieniądze wypłacane od ręki.

Dla wielu zwłaszcza starszych osób to niejednokrotnie jedyna znana i z pozoru najlepsza droga sprzedaży domowego złota. Warto jednak to myślenie zmienić, bo sprzedaż złota użytkowego online jest nie tylko wygodniejsza, ale też bardziej zyskowna.

Kiedy sprzedawać?

Ceny skupu złota użytkowego zależą od kursu giełdowego złota. Warto więc śledzić te informacje. Można je sprawdzić w ogólnodostępnych serwisach w zakładkach finansowych. Tabele z kursem złota są też drukowane w gazetach. Jeśli więc sprzedaż złota użytkowego nie jest podyktowana jakąś pilną sytuacją życiową, to najlepiej jest je sprzedawać w czasie, gdy ceny złota rosną. Popyt np. na złotą biżuterię jest większy w okresie przedświątecznym. Wówczas cena uzyskana za piękny, rodowy naszyjnik, czy precyzyjnie wykonane ręcznie kolczyki po babci będzie z pewnością wyższa niż latem, gdy większość kupujących jest przynajmniej myślami na wakacjach i nie interesuje się wyszukiwaniem unikalnych prezentów dla najbliższych.

By mieć pewność, że cena za sprzedawane złoto użytkowe będzie najbardziej korzystna zawsze warto zgromadzić kilka różnych ofert i sięgnąć po najbardziej korzystną. W dużych miastach można odwiedzić punkty skupu złota (co jest jednak czasochłonne), w mniejszych miejscowościach najlepiej jest korzystać z Internetu. Sprzedaż online za pośrednictwem pewnego pośrednika to gwarancja bezpiecznej, zyskownej transakcji i szybkiej wypłaty środków. 

Jak działa skup w Mennicy Skarbowej

 • krok1brown2

  Wypełnij krótki formularz kontaktowy - nasz doradca niezwłocznie oddzwoni do Ciebie.

  Podczas rozmowy zamówimy dla Ciebie bezpłatną przesyłkę kurierską.

 • krok2brown2

  Twoje kosztowności zostaną rzetelnie i szybko wycenione przez naszego specjalistę.

  O wycenie poinformujemy Cię telefonicznie.

 • krok3brown1

  Po akceptacji wyceny wyślemy Ci pieniądze w ciągu 24 godzin na konto bankowe.

  Płacimy najszybciej i najwięcej.

Wypełnij formularz

W celu skontaktowania się z naszymi doradcami prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Skontaktujemy się w ciągu 24h.
Pola oznaczone * są obowiązkowe