Oddział Mennicy Skarbowej S. A. - Białystok

Skup produktów inwestycyjnych | Złote monety | Złote sztabki | Srebro | Diamenty

Adres:
ul. Suraska 1 lok. 203 15-093 Białystok
Telefon:
+ 48 85 674 93 93
Mobile:
+48 513 853 598
E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Czynne:
pn - pt w godz. 09:00 - 17:00

 

Niejeden dom w Polsce kryje w sobie całkiem sporo skarbów. Często może być to kompletnie zapomniana złota biżuteria, zegarki czy inne ozdoby z tego metalu. Co z nimi zrobić? Jeśli jesteś przekonany, że nie będziesz ich używać, albo są całkowicie zepsute, to najlepszą opcją będzie po prostu sprzedaż. Dzięki niej uwolnimy „zaklęte” w metalu środki i będziemy mogli przeznaczyć je na inne cele – jak chociażby wyjazd wakacyjny, nowy sprzęt RTV czy też piękną i modną biżuterię. W upłynnieniu wszelkich przedmiotów z żółtego metalu, a także złota inwestycyjnego pomóc może z kolei prowadzony przez Mennicę Skarbową skup złota w Białymstoku. A dlaczego opłaca się sprzedać złoto właśnie nam? Przede wszystkim dlatego, że zapewniamy uczciwe wyceny, a nasze cenniki skupu są najkorzystniejsze w kraju. Co więcej, podejmując z nami współpracę, możesz mieć także pewność, że każda transakcja odbędzie się bardzo szybko i bezpiecznie. Nie musisz się więc martwić nieuczciwymi kupującymi, którzy próbują wykorzystać brak wiedzy na temat realnej wartości przedmiotów czy też maksymalnie opóźnić termin zapłaty. Wybór naszego skupu złota w Białymstoku jest więc po prostu rozsądnym krokiem, gwarantującym maksymalne zadowolenie z transakcji.

 

Skup srebra Białystok

Sporą wartość ma jednak nie tylko złoto. Drogocenne są też diamenty, srebro, platyna czy pallad. Wszystkie one są także wykorzystywane do produkcji najróżniejszych rzeczy użytkowych czy ozdób. I w tym przypadku wystarczy się zgłosić do naszego skupu srebra w Białymstoku lub też odwiedzić stronę www.skup.zlota.pl. Resztą formalności zajmiemy się już sami – błyskawicznie i uczciwie wycenimy sprzedawane przedmioty, a w przypadku sprzedaży zdalnej zamówimy dla Ciebie kuriera. Dajemy przy tym też gwarancję, że płatność z naszej strony odbędzie się równie szybko, a zaproponowana cena za gram będzie równie satysfakcjonująca. Sprawdź więc jeszcze dziś, czy nie posiadasz starych i nieużywanych przedmiotów ze złota, srebra i innych metali szlachetnych i odwiedź nasz oddział przy ulicy Suraskiej 1 w Białymstoku. 

 

 

Zastanawiacie się, czy złoto inwestycyjne będzie w tym roku dobrą lokatą kapitału? Sprawdźmy więc, jak cena złota kształtowała się na początku 2020 oraz jakie są prognozy notowań ceny złota na najbliższe miesiące.

 

Cena złota na przestrzeni lat

 

W ujęciu historycznym złoto jest inwestycją, która zawsze przynosiła zysk w dłuższej perspektywie czasu. Wystarczy spojrzeć na poniższy wykres ceny złota za 1 uncję na przestrzeni ostatnich 5 lat.

 

Źródło: pl.tradingview.com/symbols/TVC-GOLD/ 

 

Widać wyraźnie, że okresowo cena złota podlegała pewnym korektom, jednak w ujęciu kilku 5 lat złoto inwestycyjne mogło przynieść ponad 31% zysku. Jeszcze bardziej imponujący jest wynik z ostatniego ćwierćwiecza. Cena złota wzrosła w tym czasie o ponad 380%. Złoto inwestycyjne warto więc wziąć pod uwagę jako inwestycję długoterminową. Więcej na ten temat napisaliśmy w artykułach:

 

 

1 uncja złota – cena w 2020

 

Początek 2020 roku przebiegł pod znakiem dramatycznych wydarzeń. W krótkim czasie mieliśmy do czynienia z zaognieniem konfliktu zbrojnego pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Iranem, ogromnymi pożarami w Australii i wybuchem epidemii koronawirusa. Sprawdźmy, jaki wpływ na cenę złota w 2020 miały te wydarzenia. Rok zaczął się spokojnie, cena złota na giełdzie w Londynie, wynosiła w okolicach 1530$ za uncję. W ciągu następnych kilku dni następuje amerykański atak, w którym ginie irański generał wysokiego szczebla. Kilka dni później ma miejsce irański odwet w postaci ataku rakietowego na bazę wojskową w Iraku. Wydarzenia te spowodowały skok ceny złota o 50$. Po częściowym rozładowaniu sytuacji cena złota nieco spada – do poziomu mniej więcej 1545$ za uncję. Następny duży wzrost ceny złota rozpoczyna się w okolicach 20 stycznia. Dokładnie wtedy, kiedy w mediach zaczynają nasilać się doniesienia o nowych zarażeniach koronawirusem COVID-19. W szczytowym momencie cena królewskiego metalu przebija poziom 1590$. Oba te wzrosty ceny złota możemy prześledzić na poniższym wykresie. Pokazuje on cenę złota za uncję od początku 2020 do połowy lutego. 

 

Źródło: pl.tradingview.com/symbols/TVC-GOLD/

 

Wykres ten świetnie obrazuje, w jaki sposób zachowuje się cena złota w obliczu międzynarodowych napięć, konfliktów czy sytuacji kryzysowych.

 

Prognoza ceny złota na 2020

 

Zastanówmy się teraz, jak może wyglądać cena złota w 2020. Jakie prognozy dla tego metalu przewidują analitycy i co może wpłynąć na jego cenę w nadchodzących miesiącach. Jeszcze kilka miesięcy temu, czynnikiem kształtującym ceny złota była w dużej mierze sytuacja pomiędzy USA i Chinami oraz prowadzona przez te kraje wojna celna. Aktualnie czynnik ten zszedł na drugi plan, a dużo ważniejsze dla prognoz dla złota stają się wspomniany już konflikt z Iranem oraz rozwijająca się w Chinach epidemia wirusa. W przypadku eskalacji konfliktu zbrojnego lub dalszego, dynamicznego wzrostu zachorowań na koronawirusa, cena złota może zachować silny trend wzrostowy. Inne czynniki, które mogą spowodować dalsze wzrosty ceny złota w 2020 to:

 

 • Kolejne duże zakupy złota dokonywane przez banki centralne różnych krajów.
 • Przewidywana obniżka stóp procentowych przez amerykański FED.
 • Coraz silniejsze głosy mówiące o przewartościowaniu amerykańskiego rynku akcji. Spodziewana duża korekta, może zwiększyć zainteresowanie takimi aktywami jak złoto inwestycyjne, inne metale szlachetne czy diamenty.


Inwestując w złoto dzisiaj, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ma być to inwestycja długo, czy krótkoterminowa. W perspektywie kilku miesięcy możemy na złocie stracić. Jednak historycznie, w dłuższej perspektywie inwestowanie w złoto zawsze przynosiło zysk. Warto także wspomnieć, że lokata kapitału w złocie chroni nasze oszczędności przed inflacją. Jest to temat jak najbardziej na czasie w obliczu rosnącej w Polsce inflacji. A więcej na ten temat napisaliśmy tutaj.

Inwestowanie w srebro – co powinieneś wiedzieć?

Rynek srebra jest bardzo specyficzny. Ten metal szlachetny posiada bowiem zarówno duże zastosowanie inwestycyjne oraz jubilerskie, jak i przemysłowe. Czy możemy wobec tego spodziewać się wzrostu cen, a nawet „zakorkowania” sprzedaży srebra?

Jak obecnie kształtuje się rynek srebra?

Nie da się ukryć, że z roku na rok zainteresowanie srebrem jest coraz większe. Wynika to z rosnących zakupów ze strony inwestorów, a także z faktu, że wiele gałęzi przemysłu nie jest w stanie poradzić sobie bez tego metalu. Co więcej, nie zmniejsza się także popyt ze strony jubilerów, gdyż srebrna biżuteria dalej jest chętnie kupowana przy różnych okazjach.

Mimo to aktualny kurs srebra jest dość niski i oscyluje w okolicach 20 dolarów za uncję. Bardzo wielu analityków uważa jednak, że wartość ta jest zdecydowanie niedoszacowana. Warto także zauważyć, że podaż srebra od 2006 roku tylko trzy razy przekroczyła popyt. Czy więc stoimy u progu srebrnej rewolucji?

Interesujesz się srebrem? Poznaj cztery popularne mity na jego temat

Co ze srebrem inwestycyjnym?

Swoistym „zapalnikiem do srebrnej bomby” mogą okazać się prywatni inwestorzy. Obecnie bowiem jedynie 20-30% światowego wydobycia – wynoszącego około 1 mld uncji – trafia do mennic. Cała reszta jest niezbędna w wielu gałęziach gospodarki, chociażby w przemyśle elektrotechnicznym, elektrycznym czy medycznym. Gdy przyjrzymy się ilości produkowanych monet bulionowych i sztabek, to szybko zauważymy, że od początku wieku wzrosła ona kilkukrotnie, osiągając w 2015 roku poziomu 300 mln uncji. Trudno przy tym sobie wyobrazić, by nagle trend inwestycji w metale szlachetne się odwrócił czy chociażby wyhamował. Co to może oznaczać dla rynku srebra?

Czy warto inwestować w srebro? 

Kurs srebra w niedalekiej przyszłości

Z racji faktu, że podaż srebra jest mniej więcej stała, z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że praktycznie w każdej chwili może nastąpić znaczny wzrost jego wartości. Metalu tego nie uda się bowiem dodrukować, a trudno będzie ograniczyć zainteresowanie nim ze strony wielkich koncernów przemysłowych. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, że w ostatnich latach zdecydowanie skurczyły się także zapasy srebra, które do tej pory stanowiły pewien bufor bezpieczeństwa. Co się więc stanie, gdy nagle większa ilość inwestorów „wyczuje” nadchodzący przełom i dokona poważniejszych zakupów tego metalu? Po prostu go zabraknie – a Ci, którzy zdecydowali się na wcześniejszą inwestycję w srebro, będą świętować swoje dni chwały, gdy kurs metalu gwałtownie wzrośnie.

Chcesz kupić lub sprzedać srebro? Chętnie pomożemy!  

 

Posiadasz wyjątkową biżuterię z kamieniami szlachetnymi lub zegarek ekskluzywnej marki? Zależy Ci na odsprzedaży i uzyskaniu najwyższej kwoty ? Rozważ sprzedaż komisową w Mennicy Skarbowej, oferujemy atrakcyjne warunki - fachową obsługę, rzetelność i niską prowizję.

 

Aby poznać szczegóły, skontaktuj się z naszym specjalistą: 

tel. 22 188 11 66

mobile +48 516 173 099

 

Sprawdź aktualne godziny otwarcia oddziałów tutaj .

Oddział Mennicy Skarbowej S. A. - Białystok

Skup produktów inwestycyjnych | Złote monety | Złote sztabki | Srebro | Diamenty
Adres:
ul. Suraska 1 lok. 203 15-093 Białystok
Telefon:
+ 48 85 674 93 93
Mobile:
+48 513 853 598
E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Czynne:
pn - pt w godz. 09:00 - 17:00

Oddział Mennicy Skarbowej S. A. - Gdańsk

Skup produktów inwestycyjnych | Złote monety | Złote sztabki | Srebro | Diamenty
Adres:
Al. Grunwaldzka 163 (Biurowiec Office Island - 1. piętro) 80-258 Gdańsk
Telefon:
+ 48 58 585 86 60
Mobile:
+48 504 815 334
E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Czynne:
pn - pt w godz. 09:00 - 17:00

Oddział Mennicy Skarbowej S. A. - Kalisz

Skup produktów inwestycyjnych | Złote monety | Złote sztabki | Srebro | Diamenty
Adres:
Al. Wolności 12 lok. 1 (parter) 62-800 Kalisz
Telefon:
+48 61 415 10 85
Mobile:
+48 607 908 070
E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Czynne:
pn - pt w godz. 09:00 - 17:00

Oddział Mennicy Skarbowej S. A. - Katowice

Skup produktów inwestycyjnych | Złote monety | Złote sztabki | Srebro | Diamenty
Adres:
ul. Warszawska 23; lok. 5 (bud. B) 40-009 Katowice
Telefon:
+ 48 32 750 66 60
Mobile:
+48 510 327 071
E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Czynne:
pn - pt w godz. 09:00 - 17:00

Oddział Mennicy Krajowej S. A. - Katowice II

Skup produktów inwestycyjnych | Złote monety | Złote sztabki | Srebro | Diamenty
Adres:
ul. Opolska 22 lok. B 204 40-084 Katowice
Telefon:
+48 32 722 02 30
Mobile:
+48 665 803 010
E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Czynne:
pn - pt w godz. 09:00 - 17:00

Oddział Mennicy Skarbowej S. A. - Kielce

Skup produktów inwestycyjnych | Złote monety | Złote sztabki | Srebro | Diamenty
Adres:
Al. IX Wieków Kielc 6 lok. 32 25-516 Kielce
Telefon:
+ 48 41 310 80 75
Mobile:
+48 516 173 069
E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Czynne:
pn - pt w godz. 09:00 - 17:00

Oddział Mennicy Skarbowej S. A. - Kraków

Skup produktów inwestycyjnych | Złote monety | Złote sztabki | Srebro | Diamenty
Adres:
Szlak 77 lok. 109 (1. piętro - Angel City, wejście B1 od ul. Pawiej) 31-153 Kraków
Telefon:
+ 48 12 399 44 66
Mobile:
+48 510 327 075
E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Czynne:
pn - pt w godz. 09:00 - 17:00

Oddział Mennicy Skarbowej S. A. - Lublin

Skup produktów inwestycyjnych | Złote monety | Złote sztabki | Srebro | Diamenty
Adres:
Ul. Niecała 3 lok. 9 20-080 Lublin
Telefon:
+ 48 81 451 10 77
Mobile:
+48 513 853 583
E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Czynne:
pn - pt w godz. 09:00 - 17:00

Oddział Mennicy Skarbowej S. A. - Łódź

Skup produktów inwestycyjnych | Złote monety | Złote sztabki | Srebro | Diamenty
Adres:
ul. Sienkiewicza 82/84 lok. 110 (Centrum Biurowe Zenit - 1. piętro) 90-318 Łódź
Telefon:
+ 48 42 239 09 88
Mobile:
+48 513 853 701
E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Czynne:
pn - pt w godz. 09:00 - 17:00

Oddział Mennicy Skarbowej S. A. - Poznań

Skup produktów inwestycyjnych | Złote monety | Złote sztabki | Srebro | Diamenty
Adres:
ul. Św. Marcin 80/82 lok. 235 61-801 Poznań
Telefon:
+ 48 61 666 11 50
Mobile:
+48 669 900 337
E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Czynne:
pn - pt w godz. 09:00 - 17:00

Oddział Mennicy Skarbowej S. A. - Rzeszów

Skup produktów inwestycyjnych | Złote monety | Złote sztabki | Srebro | Diamenty
Adres:
Al. Józefa Piłsudskiego 32 lok. 301 (3. piętro - Biurowiec Panorama - Rzeszów) 35-001 Rzeszów
Telefon:
+ 48 17 778 81 54
Mobile:
+48 513 853 589
E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Czynne:
pn - pt w godz. 09:00 - 17:00

Siedziba Mennicy Skarbowej S. A. - Warszawa

Skup produktów inwestycyjnych | Złote monety | Złote sztabki | Srebro | Diamenty
Adres:
ul. Jasna 1 (parter - Dom "Pod Orłami". Wejście od ul. Złotej) 00-013 Warszawa
Telefon:
+ 48 22 188 11 66
Mobile:
+48 516 173 099
E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Czynne:
pn - pt w godz. 09:00 - 18:00

Oddział Mennicy Krajowej S. A. - Warszawa II

Skup produktów inwestycyjnych | Złote monety | Złote sztabki | Srebro | Diamenty
Adres:
Pl. Defilad 1 lok. 2707 (27. piętro, domofon: 7007)
Telefon:
+48 22 656 70 07
Mobile:
+48 516 173 067
E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Czynne:
pn - pt w godz. 09:00 - 17:00

Oddział Mennicy Skarbowej S. A. - Wrocław

Skup produktów inwestycyjnych | Złote monety | Złote sztabki | Srebro | Diamenty
Adres:
ul. Wita Stwosza 15A  lok. 1 (1. piętro) 50-148 Wrocław
Telefon:
+ 48 71 723 01 67
Mobile:
+48 510 327 154
E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Czynne:
pn - pt w godz. 09:00 - 17:00

Oddział Mennicy Skarbowej S. A. - Zielona Góra

Skup produktów inwestycyjnych | Złote monety | Złote sztabki | Srebro | Diamenty
Adres:
Al. Niepodległości 36 lok. 1 (poziom 0) 65-048 Zielona Góra
Telefon:
+ 48 68 411 13 88
Mobile:
+48 669 900 353
E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Czynne:
pn - pt w godz. 09:00 - 17:00

Jak działa skup w Mennicy Skarbowej

 • krok1brown2

  Wypełnij krótki formularz kontaktowy - nasz doradca niezwłocznie oddzwoni do Ciebie.

  Podczas rozmowy zamówimy dla Ciebie bezpłatną przesyłkę kurierską.

 • krok2brown2

  Twoje kosztowności zostaną rzetelnie i szybko wycenione przez naszego specjalistę.

  O wycenie poinformujemy Cię telefonicznie.

 • krok3brown1

  Po akceptacji wyceny wyślemy Ci pieniądze w ciągu 24 godzin na konto bankowe.

  Płacimy najszybciej i najwięcej.

Wypełnij formularz

W celu skontaktowania się z naszymi doradcami prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Skontaktujemy się w ciągu 24h.
Pola oznaczone * są obowiązkowe