Blog

Złota moneta Australijski Kangur
Zobacz, dlaczego warto w nią zainwestować!

Inwestycja w złoto to wciąż bardzo opłacalny precedens. Szczególnie poleca się inwestowanie w złote monety, jak na przykład Australijski Kangur. To szczególna moneta, która ma najwyższą próbę złota – aż 999,9. Dlaczego warto w nią zainwestować?

Złota moneta Australijski Kangur

Mincerze z Perth ponad pół wieku temu uzyskali rekordowo czyste złoto, a w 2011 roku udało im się wyprodukować największą monetę świata. Do tej pory to prawie stukilogramowy Liść Klonowy zajmował to zaszczytne miejsce (więcej na temat tej monety przeczytasz w tym artykule).

Australijski Kangur to czyste australijskie złoto. Moneta waży ponad tonę, ma 80 cm średnicy i 12 cm grubości. Próba tej monety to aż 999,9! Realna wartość tej monety to ponad 150 milionów złotych. Oczywiście mowa tutaj o rekordowym Australijskim Kangurze – obecnie można kupić te monety w mniejszym rozmiarze (a co za tym idzie – w niższej cenie).

Inwestycja w złoto

Inwestycja w złoto ma wiele zalet. Przede wszystkim na rynku złoto posiada wartość zarówno inwestycyjną, jak i kolekcjonerską. To raczej inwestycje długookresowe – zakup m.in. złotych monet to doskonały sposób na zbudowanie swojego portfela inwestycyjnego. Zakup złota wciąż jest bardzo opłacalny (zwłaszcza ostatnio na przykład w Chinach), mimo to zaleca się inwestowanie w złote sztabki czy monety osobom, które są cierpliwe i zdeterminowane – wszystko dlatego, że mimo pewności przy tego rodzaju inwestycjach, to zabieg dość kosztowny. Więcej na ten temat przeczytasz w tym artykule.

Należy również pamiętać o tym, że złoto trzeba gdzieś przechowywać. Jeżeli nie posiada się dużych ilości złota, to skrytki bankowe są po prostu nieopłacalne. W takiej sytuacji dużo osób decyduje się na trzymanie złota w domu, w specjalnym sejfie, który jest ukryty pod podłogą czy w innym miejscu, w którym ryzyko kradzieży jest mniejsze. Zaletą złota jest niewątpliwie fakt, ze może ono leżeć i czekać wiele lat na spieniężenie.

Australijski Kangur – inwestycja

Inwestycja w mniejsze Australijskie Kangury to dobry pomysł. Te złote monety zachwycają szlachetnością kruszcu i swoim blaskiem. To obecnie jedna z najbardziej pożądanych monet kolekcjonerskich na całym świecie. Uwaga: mają one ściśle ograniczoną liczbę egzemplarzy!

Dlaczego warto zainwestować w Australijskiego Kangura?

•    Monetę wykonano ze złota próby 999,9, prawie czystego złota,
•    Jest starannie wykonana, a dwutonowy efekt wizualny Australijskiego Kangura zachwyca każdego inwestora,
•    Ta moneta to pełnoprawny środek płatniczy,
•    Moneta zapakowana jest w akrylowy kapsel, który chroni ją przed uszkodzeniem, ale jednocześnie pozwala na jej podziwianie,
•    To doskonałe ubezpieczenie portfela inwestycyjnego,
•    Zyski z inwestycji w złoto lokacyjne są zwolnione z podatków.

Australijskie Kangury cieszą się ogromnym uznaniem na całym świecie. W czasach niepewności gospodarczej to jeden z lepszych zakupów. Monety są wygodniejsze niż sztabki złota, a także dużo łatwiej jest je odsprzedać z zyskiem. Należy jednak pamiętać, że złoto tego typu (najwyższa próba) to jeden z najdelikatniejszych stopów na świecie. Najlepiej jest nie dotykać monety odsłoniętymi palcami, żeby nie zarysować lub nie wgnieść monety. Do ich oglądania poleca się założenie specjalnych wełnianych rękawiczek.

Australijski Kangur – czy warto?

Inwestycja w Australijskiego Kangura to inwestycja w prawie czyste złoto, a ten kruszec nie poddaje się inflacji. Oprócz tego to akceptowany na całym świecie środek płatniczy, a na dodatek wciąż jest to towar deficytowy, dlatego w przyszłości jego wartość raczej będzie rosła niż spadała. Oprócz tego złote monety łatwo przekazać bliskim osobom w spadku bez konieczności płacenia podatku od darowizny.

W takiej sytuacji łatwo jest sobie odpowiedzieć na pytanie, czy warto zainwestować w jedną z najbardziej pożądanych monet na świecie. Inwestycja w Australijskiego Kangura dla osób, które wiążą ze złotem przyszłość lub chcą zabezpieczyć swój portfel inwestycyjny, to strzał w dziesiątkę.

Jak działa skup w Mennicy Skarbowej

 • krok1brown2

  Wypełnij krótki formularz kontaktowy - nasz doradca niezwłocznie oddzwoni do Ciebie.

  Podczas rozmowy zamówimy dla Ciebie bezpłatną przesyłkę kurierską.

 • krok2brown2

  Twoje kosztowności zostaną rzetelnie i szybko wycenione przez naszego specjalistę.

  O wycenie poinformujemy Cię telefonicznie.

 • krok3brown1

  Po akceptacji wyceny wyślemy Ci pieniądze w ciągu 24 godzin na konto bankowe.

  Płacimy najszybciej i najwięcej.

Wypełnij formularz

W celu skontaktowania się z naszymi doradcami prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Skontaktujemy się w ciągu 24h.
Pola oznaczone * są obowiązkowe