Blog

Gdzie można sprzedać złotą biżuterię?

Sprzedaż złota w postaci biżuterii to często sposób na szybki zastrzyk gotówki. Kurs złota na światowych rynkach to jednak niejedyny czynnik, który wpływa na to, ile możemy dostać za naszą biżuterię. Zobaczmy więc, gdzie można sprzedać złotą biżuterię i gdzie cena złota za gram będzie najwyższa.

Gdzie najlepiej sprzedać złotą biżuterię?

Oczywiście nie ma jednej, definitywnej odpowiedzi na to pytanie. W całej Polsce istnieją tysiące punktów, w których możemy sprzedać złotą biżuterię, a notowania złota mogą być w nich bardzo różne. Postaramy się jednak przedstawić kilka podstawowych zasad, które mogą Wam pomóc w dokonaniu wyboru:

 • Warto porównać ceny w kilku różnych punktach, koniecznie należy sprawdzić, jakie stawki oferują również skupy złota online. Może okazać się, że notowania złota w poszczególnych punktach skupu będą się drastycznie różnić.

 • W przypadku sprzedaży złotej biżuterii online, bez wychodzenia z domu, najlepiej wybrać firmę działającą już od dłuższego czasu, która posiada dodatkowo punkty stacjonarne (Zobacz też: Skup.złota.pl, czyli dlaczego warto zaufać odpowiedniej firmie?).
 • Warto także samodzielnie sprawdzić próbę posiadanego przez nas złota i policzyć ile czystego złota zawiera nasza biżuteria. Dzięki temu będziemy wiedzieli, czy wycena złota przeprowadzona w punkcie skupu jest na pewno uczciwa. O tym, jak to zrobić, można przeczytać w poradniku: Próby złota – jak je sprawdzić i która najbardziej się opłaca?

Ceny złota w lombardzie

Lombardy to najliczniejsze punkty prowadzące skup złota. Niestety najczęściej oferują one zaniżone ceny złota. Wiąże się to z wysokimi marżami, jakie na ten rodzaj działalności nakładają właściciele lombardów. Musimy pamiętać, że klienci lombardów są często osobami w trudnej sytuacji finansowej. Zdarza się niestety, że jest to wykorzystywane w tego rodzaju miejscach. Cena złota może być inna w każdym lombardzie. Różnice pomiędzy poszczególnymi punktami, mogą wynosić nawet kilkanaście procent. W zasadzie jedyną zaletą lombardów jako skupów złota, jest ich szeroka dostępność. Jeśli jednak chcemy zmaksymalizować zyski ze sprzedaży złotej biżuterii, radzimy omijać tego rodzaju punkty.

Sprzedaż złota u jubilera

Na atrakcyjne ceny złota nie mamy też co liczyć w przypadku sklepów i warsztatów jubilerskich. Należy tu zaznaczyć, że tylko część z nich prowadzi skup złota. Skupiony kruszec służy często do dalszej produkcji. W związku z tym jubiler musi się liczyć z kosztami rafinacji złota. Proces ten polega na uzyskaniu czystego złota z tak zwanego złotego złomu, czyli na przykład starej biżuterii. Ma to odzwierciedlenie w oferowanej przez tego rodzaju punkty cenie złota. Nieco więcej informacji o sprzedaży złota w lombardzie lub u jubilera możecie znaleźć pod tym adresem.

Ceny złota w banku

Skup złota prowadzą też niektóre placówki bankowe. To jednak kolejny przypadek, w którym jest to jedynie działalność poboczna danego podmiotu. Najczęściej sprzedając złoto w banku, będziemy musieli liczyć się z prowizją, którą naliczy taka placówka. Dodatkowo oferowany przez bank kurs złota również może nie należeć do najbardziej atrakcyjnych. Jak już wspomnieliśmy, skup złota prowadzą tylko niektóre banki w wybranych placówkach. Często więc znalezienie takiej placówki w naszej okolicy może okazać się niemożliwe.

Skup złota – najlepsza opcja

Najczęściej na najlepsze ceny złota możemy liczyć w przypadku skupów, dla których jest to podstawowy rodzaj działalności. Dla przykładu nasz skup złota działa w tej branży już od wielu lat. Pozyskaliśmy w tym czasie zaufanie tysięcy klientów, a dzięki szerokim kontaktom i świetnej znajomości rynku, jesteśmy w stanie zaoferować atrakcyjne ceny złota z uncję czy za gram. Jeśli zastanawiacie się, gdzie najlepiej sprzedać złotą biżuterię, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego skupu online. Jeśli natomiast preferujecie sprzedaż złota w punkcie stacjonarnym, to zapraszamy do odwiedzenia jednego z kilkunastu naszych punktów.

Jak działa skup w Mennicy Skarbowej

 • krok1brown2

  Wypełnij krótki formularz kontaktowy - nasz doradca niezwłocznie oddzwoni do Ciebie.

  Podczas rozmowy zamówimy dla Ciebie bezpłatną przesyłkę kurierską.

 • krok2brown2

  Twoje kosztowności zostaną rzetelnie i szybko wycenione przez naszego specjalistę.

  O wycenie poinformujemy Cię telefonicznie.

 • krok3brown1

  Po akceptacji wyceny wyślemy Ci pieniądze w ciągu 24 godzin na konto bankowe.

  Płacimy najszybciej i najwięcej.

Wypełnij formularz

W celu skontaktowania się z naszymi doradcami prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Skontaktujemy się w ciągu 24h.
Pola oznaczone * są obowiązkowe