Blog

Skup.złota.pl, czyli dlaczego warto zaufać

odpowiedniej firmie?

W dobie ostatnich niepokojów i niepewności na światowych rynkach, związanej przede wszystkim z epidemią koronawirusa, inwestycja w złoto staje się coraz atrakcyjniejszą lokatą kapitału. Nie bez powodu złoto inwestycyjne od lat ma opinię bezpiecznej przystani dla inwestorów. Sprawdźmy dziś, jak bezpiecznie inwestować w złoto i jak wybrać odpowiedniego partnera, zarówno do zakupu, jak i sprzedaży złota. 

Jak inwestować w złoto?

Jeszcze kilkanaście lat temu inwestycje w złoto miały opinię lokaty kapitału zarezerwowanej wyłącznie dla najbogatszych. Dziś w złoto możemy zainwestować mając zaledwie kilkaset złotych. Oczywiście zysk z takiej inwestycji będzie proporcjonalny do naszego kapitału początkowego. Jednak próg inwestycji w złoto jest bardzo przystępny nawet dla drobnych inwestorów. Jak w przypadku każdej inwestycji, tak również przy zakupie złota inwestycyjnego należy zachować ostrożność i zdrowy rozsądek. Złote monety czy sztabki należy kupować wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Na rynku już od lat funkcjonuje kilka znanych i rzetelnych firm oferujących produkty mennicze z całego świata. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w naszym poradniku – Gdzie kupić złoto?

Złote monety inwestycyjne czy złota biżuteria?

Istnieje zasadnicza różnica pomiędzy złotą biżuterią a złotem inwestycyjnym w postaci monet bulionowych czy sztabek inwestycyjnych. Jeśli planujemy lokatę w złoto inwestycyjne, zdecydowanie powinniśmy wybrać monety lub sztabki. W ich przypadku płacimy praktycznie za sam materiał, z którego są wykonane. Podczas gdy w przypadku złotej biżuterii płacimy często za pracę włożoną w jej wykonanie, znajdujące się w niej kamienie szlachetne, nie wspominając już o marży sprzedawcy. Sam koszt materiału jest tylko jedną z części składowych ceny złotej biżuterii. Dodatkowo popularne, złote monety bulionowe jak, chociażby Krugerrand czy Amerykański Orzeł dużo łatwiej sprzedać. Często dużo łatwiej potwierdzić również ich autentyczność. Podsumowując, odpowiedzią na pytanie, jak inwestować w złoto, jest zakup złotych monet bulionowych lub opcjonalnie sztabek.

Złoto inwestycyjne – gdzie je sprzedać z zyskiem?

Celem każdej inwestycji jest oczywiście zysk. Co więc zrobić, gdy kurs złota osiągnął interesujący nas poziom i chcemy sprzedać posiadane złote monety czy sztabki? Możliwości mamy całkiem sporo, choć nie każda z nich będzie dla nas opłacalna. Złote monety możemy sprzedać na przykład w banku. Jednak nie każda placówka tego rodzaju prowadzi skup złota, a dodatkowo będziemy musieli liczyć się z często niemałą prowizją. Inne punkty prowadzące skup złota to lombardy i kantory. Jednak dla większości takich firm skupowanie złota jest wyłącznie działalnością poboczną. Tak więc aby pokryć koszty takiej działalności, oferowane przez nie kursy mogą być nawet kilkanaście procent niższe, niż aktualny kurs złota. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku jubilerów. W oferowaną nam cenę złota muszą oni wliczyć sobie koszty dalszej jego obróbki. W związku z tym cena również nie będzie zwykle atrakcyjna. 

Statystycznie najlepszy kurs oferują wyspecjalizowane skupy złota jak ten prowadzony przez naszą firmę. Obrót złotem jest dla nas podstawową działalnością. Skup złota prowadzimy obecnie w 11 punktach stacjonarnych w największych miastach Polski. Zapraszamy do ich odwiedzenia i bezpłatnej wyceny złota przeznaczonego na sprzedaż. Alternatywnie mogą państwo skorzystać z naszego internetowego skupu złota. Wystarczy wypełnić krótki formularz online, a następnie nasz pracownik skontaktuje się z Państwem, aby ustalić najwygodniejszy sposób finalizacji transakcji.

Jeśli zainteresowały Państwa tematy związane z inwestowanie w złoto, złotymi monetami bulionowymi i handlem metalami szlachetnymi zapraszamy także do lektury:

 

Jak działa skup w Mennicy Skarbowej

 • krok1brown2

  Wypełnij krótki formularz kontaktowy - nasz doradca niezwłocznie oddzwoni do Ciebie.

  Podczas rozmowy zamówimy dla Ciebie bezpłatną przesyłkę kurierską.

 • krok2brown2

  Twoje kosztowności zostaną rzetelnie i szybko wycenione przez naszego specjalistę.

  O wycenie poinformujemy Cię telefonicznie.

 • krok3brown1

  Po akceptacji wyceny wyślemy Ci pieniądze w ciągu 24 godzin na konto bankowe.

  Płacimy najszybciej i najwięcej.

Wypełnij formularz

W celu skontaktowania się z naszymi doradcami prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Skontaktujemy się w ciągu 24h.
Pola oznaczone * są obowiązkowe