Blog

Czy w 2020 opłaca się inwestować w srebro?

Ponad 40% – taki zysk mogła przynieść inwestycja w srebro w tym roku. Czy nadal będzie można zarobić na tym metalu szlachetnym i jak będą się kształtować ceny srebra w najbliższych miesiącach? Na te i inne pytania związane ze srebrem inwestycyjnym postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym wpisie.

Co może wpłynąć na kurs srebra w 2020?

Ostatnie miesiące okazały się wyjątkowo dobre dla rynku srebra. Od początku lipca kurs srebra skoczył z poziomu niecałych 18 dolarów za uncję do ponad 26 dolarów. W ciągu dwóch miesięcy mogliśmy więc zarobić ponad 40%. Mimo tak dużego wzrostu większość analityków rynku surowców zgadza się, że to nie koniec hossy na rynku srebra. Oczywiście po takim rajdzie korekta nie będzie niczym dziwnym. Jednak w średniej i długiej perspektywie istnieje wiele czynników, które mogą spowodować dalszy wzrost ceny srebra. Czynniki te możemy podzielić na dwie grupy. Jedna z nich związana jest z przemysłowym zastosowaniem srebra, a druga ze srebrem jako metalem szlachetnym.

Z zastosowaniem przemysłowym wiąże się rosnący popyt na srebro. Jest on generowany przykład przez sektor odnawialnych źródeł energii. Srebro jest bowiem bardzo ważnym materiałem przy produkcji paneli fotowoltaicznych. Szacuje się, że niebawem aż 15% światowego popytu na srebro będzie pochodziło właśnie z sektora OZE. Fotowoltaika to jednak nie jedyna gałąź przemysłu, która generuje wzmożony popyt na srebro. Metal ten stosowany jest również szeroko przy produkcji laptopów i smartfonów. Zapotrzebowanie na te urządzenia znacznie wzrosło w skali globalnej. Wynika to w dużej mierze z tego, że w obliczu pandemii koronawirusa wiele firm decyduje się na tryb pracy zdalnej. Srebro wykorzystuje się także do produkcji różnego rodzaju urządzeń medycznych. Zapotrzebowanie na wiele z nich stale rośnie w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną na świecie.

Na dalszy wzrost ceny srebra może wpłynąć także rosnące zainteresowanie osób inwestujących w metale szlachetne. Popyt na srebro inwestycyjne może znacząco wzrosnąć, jeśli nastąpi przewidywane przez wielu analityków osłabienie dolara. Zarówno srebro, jak i złoto inwestycyjne notowane jest na światowych rynkach w dolarach. Słabszy dolar oznacza więc wzrost cen tych metali. Jeśli dołożymy do tego niepokoje społeczne w USA, rosnący dług publiczny tego państwa oraz spodziewaną drugą falę zakażeń koronawirusem, możemy rzeczywiście spodziewać się większego zainteresowanie inwestycjami w metale szlachetne.

Czy warto inwestować w srebro 2020?

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione powyżej, czynniki inwestowanie w srebro w 2020 roku nadal może okazać się bardzo atrakcyjną propozycją. Wiele zależy jednak od tego, jak odległy jest nasz horyzont inwestycyjny. W perspektywie najbliższych miesięcy możliwa jest bowiem korekta cen srebra. Jest to rzecz całkowicie naturalna po tak dynamicznych wzrostach. Jeśli jednak interesuje nas inwestycja średnio lub długoterminowa, to zdecydowanie warto wziąć pod uwagę srebro inwestycyjne. Najprostszym sposobem na taką inwestycję jest oczywiście zakup srebrnych sztabek lub monet inwestycyjnych. Dodatkowo, jeśli planujemy dywersyfikację portfela surowcowego, możemy rozważyć również ulokowanie części naszego kapitału w takich aktywach, jak złoto inwestycyjne czy diamenty.

Sprzedaż srebra – gdzie można uzyskać najlepszą cenę?

Zakup srebra inwestycyjnego to jedno, jak jednak sprzedać ten metal w dobrej cenie? Możliwości mamy podobne jak w przypadku złota. Skup srebra prowadzą więc różnego rodzaju lombardy, komisy, punkty jubilerskie itd. Większość tych punktów oferuje jednak mocno zaniżone kursy. Zdecydowanie atrakcyjniejszą cenę srebra można uzyskać w profesjonalnych skupach metali szlachetnych. Jak zwykle przy takich okazjach zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego skupu. Znajdziecie nas w punktach stacjonarnych w największych miastach Polski. Prowadzimy również skup srebra bez wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić krótki formularz, a nasz pracownik skontaktuje się z Wami w celu ustalenia dalszych szczegółów.

Więcej informacji o inwestowaniu w srebro dostępnych jest w poradnikach:

 
 

Jak działa skup w Mennicy Skarbowej

 • krok1brown2

  Wypełnij krótki formularz kontaktowy - nasz doradca niezwłocznie oddzwoni do Ciebie.

  Podczas rozmowy zamówimy dla Ciebie bezpłatną przesyłkę kurierską.

 • krok2brown2

  Twoje kosztowności zostaną rzetelnie i szybko wycenione przez naszego specjalistę.

  O wycenie poinformujemy Cię telefonicznie.

 • krok3brown1

  Po akceptacji wyceny wyślemy Ci pieniądze w ciągu 24 godzin na konto bankowe.

  Płacimy najszybciej i najwięcej.

Wypełnij formularz

W celu skontaktowania się z naszymi doradcami prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Skontaktujemy się w ciągu 24h.
Pola oznaczone * są obowiązkowe