Blog

Srebrne monety inwestycyjne – które są najpopularniejsze?

Pomimo tego iż inwestowanie w srebro, przez dynamicznie zmieniający się kurs kruszcu, wiąże się z o wiele większym ryzykiem, to nadal posiada swoje liczne grono zwolenników. Jedną z form lokowania kapitału w metale szlachetne jest zakup srebrnych monet bulionowych. Początkujący inwestorzy powinni zacząć od nabywania najpopularniejszych monet inwestycyjnych i z biegiem czasu gromadzić mniej znane egzemplarze. Które ze srebrnych monet bulionowych cieszą więc największym uznaniem?

Srebrne monety Wiedeńscy Filharmonicy

Nietrudno zauważyć, że pewne złote monety bulionowe posiadają swoje odpowiedniki wykonane w srebrze. O tym, jakie różnice występują między inwestowaniem w srebro, a inwestowaniem w złoto, dowiesz się tutaj. Niemniej jednak przykładem monety inwestycyjnej, która cieszy się ogromną popularnością zarówno w złotej, jak i srebrnej wersji jest Wiener Philharmoniker, czyli Wiedeńscy Filharmonicy.

Moneta wykonana jest z najwyższej próby srebra, czyli 999 i posiada rządową gwarancję czystości kruszcu. Jest jedną z najbardziej pożądanych monet bulionowych na świecie, która jako pierwsza została wydana w walucie Euro. Wiedeński Filharmonik po raz pierwszy został wyprodukowany przez Mennicę Austriacką w 1989 roku i od tego czasu 3-krotnie uzyskał miano najczęściej nabywanej monety inwestycyjnej.

Awers monety przedstawia organy najważniejszej orkiestry w Austrii, Filharmonii Wiedeńskiej, wraz z gramaturą, próbą oraz rokiem wybicia. Z kolei rewers jest zdobiony poprzez estetyczne ułożenie rozmaitych instrumentów symfonicznych: kontrabasu, skrzypiec, wiolonczeli, harfy, fagotu oraz wiedeńskiego rogu wraz z intrygującą typografią Wiener Philharmoniker. O złotym odpowiedniku monety Wiedeńscy Filharmonicy przeczytasz tutaj.

Srebrna moneta inwestycyjna Australijski Kangur

Australijski Kangur to moneta inwestycyjna produkowana przez renomowaną Mennicę Perth, która ceniona jest za najwyższą próbę srebra oraz interesujące wzornictwo. Jej prekursorem jest moneta nazywana Australijskim Samorodkiem, którą zaczęto wybijać w 1989 roku. Jej wizerunek został jednak zastąpiony w 2016 r. projektem przedstawiającym kangura, najbardziej rozpoznawalny symbol Australii.

Na awersie monety znajduje się portret królowej Elżbiety II oraz nazwa państwa i nominał. Z kolei rewers monety przedstawia wspomnianego kangura na tle promieni słonecznych wraz z nazwą monety, datą wybicia, próbą i gramaturą.

Warto nadmienić, że Australijski Kangur stanowi pełnoprawny środek płatniczy na terenie kraju, przez który jest emitowany. Ponadto na rewersie umieszczony został mikroznak A w dolnej części litery napisu, co w połączeniu z wysoką precyzją wykonania monety sprawia, że zakup Australijskiego Kangura jest niezwykle bezpieczną inwestycją. O złotym odpowiedniku monety przeczytasz tutaj.

Kanadyjski Liść Klonowy – srebrna moneta inwestycyjna

Kanadyjski Liść Klonowy to srebrna moneta bulionowa ciesząca się ogromną popularnością na całym świecie. Jej wymiary zostały dostosowane w taki sposób, aby dokładnie jedna uncja srebra wystarczyła do jej wytworzenia. Ponadto jest ona produkowana z najczystszego kruszcu o próbie 999,9, co wskazuje, że jest pozbawiona zanieczyszczeń metalicznych.

Liść Klonowy tłoczony jest od 1988 roku przez Kanadyjską Mennicę Królewską, przez co posiada rządową gwarancję wagi i czystości srebra. Ponadto mennica ta dynamicznie dostosowuje ceny do powstałych na rynku zmian, przez co zakup tej monety inwestycyjnej stanowi doskonałą lokatę zgromadzonych oszczędności.

Na awersie monety został umieszczony motyw liścia klonu, powszechnie spotykanego we wschodniej Kanadzie gatunku drzewa, które w kulturze Indian stanowi symbol przetrwania. Poza nim znajduje się próba srebra, waga, a także napis “Fine Silver”. Na rewersie z kolei zamieszczone zostało popiersie królowej Elżbiety II, rok wybicia oraz nominał monety. O złotym odpowiedniku monety Kanadyjski Liść Klonowy przeczytasz tutaj.

Z każdym rokiem inwestowanie w srebrne monety bulionowe cieszy się coraz większą popularnością. Kruszec ten odznacza się dużą twardością i od wielu lat z takim samym powodzeniem stosowany jest zarówno w przemyśle, jak i w jubilerstwie. Można więc wywnioskować, że zapotrzebowania na ten metal szlachetny stale rośnie, a więc inwestowanie w srebrne monety może przynieść zaskakująco wysokie korzyści.

Jak działa skup w Mennicy Skarbowej

 • krok1brown2

  Wypełnij krótki formularz kontaktowy - nasz doradca niezwłocznie oddzwoni do Ciebie.

  Podczas rozmowy zamówimy dla Ciebie bezpłatną przesyłkę kurierską.

 • krok2brown2

  Twoje kosztowności zostaną rzetelnie i szybko wycenione przez naszego specjalistę.

  O wycenie poinformujemy Cię telefonicznie.

 • krok3brown1

  Po akceptacji wyceny wyślemy Ci pieniądze w ciągu 24 godzin na konto bankowe.

  Płacimy najszybciej i najwięcej.

Wypełnij formularz

W celu skontaktowania się z naszymi doradcami prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Skontaktujemy się w ciągu 24h.
Pola oznaczone * są obowiązkowe