Blog

Ceny złota – nasze prognozy na 2017 rok!

Początek każdego roku to okres licznych prognoz i analiz obejmujących kolejne 12 miesięcy. Dlatego też i my pokusiliśmy się o przedstawienie prognoz dla kursu złota na 2017 rok!

Od czego zależeć może cena złota?

Ceny złota zależą od bardzo wielu czynników, dlatego też nie da się dokładnie przewidzieć spadków lub wzrostów jego kursu. Nie znaczy to jednak, że jakiekolwiek przewidywania nie mają sensu. Istnieją bowiem czynniki, które z naprawdę dużym prawdopodobieństwem wpływają na wzrosty lub spadki wartości tego kruszcu. Najważniejszy z nich to z pewnością sytuacja na świecie. Obserwacje kursu złota w przeciągu ostatnich dziesięcioleci jasno pokazują, że wszelkie niepokoje, rewolucje, kryzysy czy inne alarmujące wydarzenia w polityce lub gospodarce automatycznie powodują wzrost cen złota. 

Więcej o czynnikach wpływających na cenę złota przeczytasz tutaj

Co może wpłynąć na cenę złota w 2017 roku?

Czy rok 2017 będzie dobry dla kursu złota? Bardzo możliwe, że tak – wynika to z nagromadzenia wielu czynników, które powinny spowodować wzrost jego wartości. Przede wszystkim niestety nadal nie widać końca konfliktów na Bliskim Wschodzie. Mimo rosnącego zaangażowania państw ościennych w walkę z ISIS trudno uwierzyć, by w najbliższych miesiącach nastąpił w tej kwestii przełom. A to przecież tylko wierzchołek góry lodowej, jaką jest wojna domowa w Syrii oraz konflikt turecko-kurdyjski. Co więcej, mimo podejmowania kolejnych środków zaradczych w całej Europie panuje coraz większy obawa przed atakami terrorystycznymi. Niepokojąca jest także sytuacja na Ukrainie.

Przeczytaj, co jeszcze wpływa na popyt na złoto! 

Umocnienie kursu złota mogą wróżyć również przewidywania analityków w odniesieniu do rynku walutowego. Prawdopodobne spadki kursów głównych walut, możliwość przeceny przewartościowanych akcji czy wzrost inflacji mogą sprawić, że cena złota w nadchodzącym roku znacząco wzrośnie. Nie bez znaczenia jest także dalszy rozwój rynków dalekowschodnich – i idąca za nim szansa na zwiększenie popytu na złoto.

Interesujesz się rynkiem złota? Dowiedz się więcej

Jak zmieni się cena złota w 2017 roku?

Aktualne prognozy dotyczące rynku złota mogą być więc jedynie pozytywne – na ogół bowiem kruszec ten zyskuje na problemach politycznych, społecznych i gospodarczych. Oznacza to, że złoto powinno w tym roku zyskiwać na wartości, choć najprawdopodobniej nie będzie to bieg na szczyt, a raczej spokojny chód.

Planujesz sprzedaż złota? Skorzystaj z usług profesjonalistów 

Jak działa skup w Mennicy Skarbowej

 • krok1brown2

  Wypełnij krótki formularz kontaktowy - nasz doradca niezwłocznie oddzwoni do Ciebie.

  Podczas rozmowy zamówimy dla Ciebie bezpłatną przesyłkę kurierską.

 • krok2brown2

  Twoje kosztowności zostaną rzetelnie i szybko wycenione przez naszego specjalistę.

  O wycenie poinformujemy Cię telefonicznie.

 • krok3brown1

  Po akceptacji wyceny wyślemy Ci pieniądze w ciągu 24 godzin na konto bankowe.

  Płacimy najszybciej i najwięcej.

Wypełnij formularz

W celu skontaktowania się z naszymi doradcami prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Skontaktujemy się w ciągu 24h.
Pola oznaczone * są obowiązkowe