Blog

Cena złota w trzecim kwartale 2017 roku

Wykres kursu cen złota to z pewnością jedna z ulubionych stron każdego inwestującego w ten kruszec. Czego można się po nim spodziewać w trzecim kwartale 2017 roku? Spektakularnych wzrostów, a może olbrzymich spadków? Dowiedz się więcej!

Od czego zależą ceny złota?

Mówiąc o zmianach cen złota, należy zacząć od kilku podstawowych informacji. Przede wszystkim metal ten jest w teorii traktowany dziś na giełdzie jak każdy inny surowiec. Jednak z racji tego, że jest on notowany w USD, to z polskiego punktu widzenia ważny jest nie tylko kurs złota, ale też stosunek dolara do złotówki. A jakie czynniki wpływają na zmiany cen?

Obecnie z racji względnie stałej podaży tego metalu na czoło wysuwa się ogólna sytuacja gospodarcza i międzynarodowa. Kryzysy, bądź nawet ich zapowiedzi, konflikty i bankructwa na ogół windują cenę za 1 uncję, z kolei spokojny wzrost i stabilna sytuacja na świecie prowadzą do stagnacji lub też spadków. Chcąc przewidzieć cenę złota w kolejnych miesiącach warto więc patrzeć na to, co dzieje się na świecie, a także zerkać na sytuację z poprzednich lat. W ostatnim czasie złoto lubi bowiem zachowywać się w podobny sposób.

Czy znasz te 3 fakty o cenie złota?

Ceny złota w pierwszym półroczu 2017 roku

Pierwsze półrocze 2017 roku z punktu widzenia cen złota można podzielić na dwa etapy. Pierwszy z nich trwał od 1 stycznia do końca lutego i był okresem dość dynamicznego i ciągłego wzrostu – z poziomu około 1150 do 1250 USD za uncję. Sytuacja ta zmieniła się w marcu i od tego miesiąca do końca lipca zauważyć można regularne wahania cen kruszcu na giełdzie w granicach 1200-1300 USD za 1 oz ze szczytami w połowie kwietnia i na początku czerwca. Co ważne, cena złota w końcówce omawianego okresu ponownie zaczęła spadać, by odbić się w początku trzeciego kwartału 2017 roku. Warto w tym miejscu zauważyć, że na falowanie kursów na pewno spory wpływ miała niepewność na rynku, kolejne wybory – np. we Francji, a także niepokoje na Bliskim i Dalekim Wschodzie.

Inwestycje w złoto – dowiedz się więcej

Prognozy cen złota na 3 kwartał 2017 roku

Trzeci kwartał 2017 roku zaczął się więc dla złota bardzo korzystnie. W okresie od 12 do 26 lipca kruszec zdrożał o 50 USD, co z pewnością rozbudziło apetyty wszystkich złotych inwestorów. Patrząc jednak globalnie trudno w tej chwili znaleźć powody, dla których aktualny wzrost miałby być długotrwały. Sezon letni powoduje bowiem na ogół pozorne ustabilizowanie sytuacji na różnych obszarach. Można więc przypuszczać, że najbliższe miesiące będą dla złota podobne jak okres marzec-czerwiec, czyli będą charakteryzowały się naprzemiennymi wzrostami i spadkami w granicach 1200-1300 USD.

Inwestycje alternatywne – czy to się opłaca?

Patrząc jednak na ostatnie lata spodziewać się można w drugiej części kwartału nawet spadków cen, które miały miejsce zarówno w 2015, jak i 2016 roku. Możliwe więc, że już niedługo będzie doskonały okres, by kupić złoto w większej ilości po dobrej cenie!

Jak działa skup w Mennicy Skarbowej

 • krok1brown2

  Wypełnij krótki formularz kontaktowy - nasz doradca niezwłocznie oddzwoni do Ciebie.

  Podczas rozmowy zamówimy dla Ciebie bezpłatną przesyłkę kurierską.

 • krok2brown2

  Twoje kosztowności zostaną rzetelnie i szybko wycenione przez naszego specjalistę.

  O wycenie poinformujemy Cię telefonicznie.

 • krok3brown1

  Po akceptacji wyceny wyślemy Ci pieniądze w ciągu 24 godzin na konto bankowe.

  Płacimy najszybciej i najwięcej.

Wypełnij formularz

W celu skontaktowania się z naszymi doradcami prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Skontaktujemy się w ciągu 24h.
Pola oznaczone * są obowiązkowe